Tepelná čerpadla Panasonic

AQUAREA - nabídka tepelných čerpadel vzduch-voda

Nový, ekonomicky výhodný a k životnímu prostředí přátelský systém vzduch-vod a PANASONIC AQUAREA s maximální účinností i při -20 °C

Úspory energie až 78 %

Tepelná čerpadla Panasonic Aquarea vykazují až 78 % úsporu nákladů za vytápění oproti elektrickým topným systémům. Například systém Aquarea s příkonem 12 kW má koeficient COP 4,67: na každý spotřebovaný kW elektřiny vrací 4,67 kW tepelné energie, tzn. o 3,67 kW více než konvenční elektricky topný systém, což představuje úsporu 78 %. Spotřebu systému Aquarea lze dále snížit připojením solárních panelů.

Tepelná čerpadla CTC

Švédská tepelná čerpadla 

Nabízíme Vám vynikající tepelná čerpadla CTC, která jsou vyráběna renomovanou švédskou firmou s 90letou tradicí. Při vývoji nových modelů CTC uplatňuje nejnovější technologie pro dosažení špičkových parametrů, ale díky velkosériové výrobě je cena jejich tepelných čerpadel velmi příznivá.

Pořízení tepelného čerpadla

V případě, že máte zájem o tepelná čerpadla nebo solární systémy, využijte kontaktní formulář. Nebo nezávazný poptávkový dotazník, který slouží jako prvotní zdroj informací pro návrh systému s maximálním využitím alternativních zdrojů energie pro rodinné domy.

Nebo nás můžete kontaktovat na tel.: +420 728 137 088.

 

Jak tepelné čerpadlo funguje

Tepelné čerpadlo v kombinaci se slunečním kolektorem.

Sluneční kolektory získávají teplo ze slunce přímo, slunce ohřívá svým zářením kapalinu uvnitř slunečního kolektoru. Ke svému provozu nepotřebuje solární systém téměř žádnou energii. Pokud využijete kombinace tepelného čerpadla se solárním systémem, využíváte sluneční energii přímo pomocí slunečních kolektorů k přípravě teplé vody a přitápění. V chladných dnech využíváte sluneční energii nepřímo pomocí tepelného čerpadla.

Tepelná čerpadla Sanyo

Důvodem pro volbu tepelného čerpadla nejsou jen peníze, které ušetříte na provozu Vašeho domu, mnoho lidí preferuje tepelná čerpadla i díky jejich ekologickým přínosům. Ostatně právě díky výborným ekologickým parametrům našich tepelných čerpadel je můžete pořídit i se zvýhodněním díky dotaci Zelená úsporám.

K tepelným čerpadlům Sanyo lze připojit i například řízené větrání, jež je výrazně levnější než samostatné větrací systémy a při pořízení čerpadla s vrty tak získáte klimatizace pracující celoročně prakticky zdarma.

1. Tepelná čerpadla Sanyo neškodí životnímu prostředí

Tepelné čerpadlo je k přírodě mnohem ohleduplnější než jiné zdroje tepla neboť neprodukuje žádné skleníkové plyny, prach, ani další škodliviny. I proto jsou tepelná čerpadla výrazně podporována Státním fondem životního prostředí pomocí dotačního programu Zelená úsporám.

Tepelné čerpadlo Sanyo „CO2 Eco“ čerpá svou tepelnou energii ze stlačeného CO2. Oxid uhličitý je přírodní chladivo s potenciálem poškození ozónu „0“ a potenciálem globálního oteplování „1“.

2. Tepelná čerpadla Sanyo se vyplatí

Tepelná čerpadla jsou skvělým způsobem, jak snížit náklady stále rostoucí ceny energií. Když např. financujete dům pomocí hypotéky, zvýší vám cena tepelného čerpadla hypotéční splátky o cca. 1200 Kč zároveň ovšem 2500 ušetříte za platby za energie. 16 tisíc, které tak ročně díky tepelnému čerpadlu ušetříte můžete použít např. na koupi krásné dovolené. Navíc můžete nyní při pořízení tepelného čerpadla ještě více ušetřit díky dotačnímu programu Zelená úsporám.

Špičková technologie tepelných čerpadel Sanyo zajišťuje vysokou účinnost tepelného čerpadla a umožňuje tím získání více energie. Například topný faktor (COP) Sanyo „CO2 ECO“ je ve srovnání s výkonností elektrických ohřívačů o více než 400 % lepší!

3. Tepelná čerpadla Sanyo fungují i při nízkých venkovních teplotách

Tepelné čerpadlo Sanyo „CO2 ECO“ pracuje i při extrémních teplotách až -20°C a přesto výkon čerpadla naklesne pod 4 a 9kW. Provoz při takto nízkých teplotách je možný díky technologii chladících okruhů, Vyvinuté a zdokonalené firmou Sanyo.

Provoz většiny tepelných čerpadel používajících freonová chladiva je omezen přibližně do teploty -10°C. Poté přepínají na elekrtické ohřívače, které výrazně snižují účinnost.

4. Tepelná čerpadla Sanyo mají velmi tichý provoz

Sanyo „CO2 ECO“ má úroveň hluku provozu jen 45 db-A.

Schéma fungování tepelného čerpadla pro topení a TUV

Tepelné čerpadlo funguje podobně jako chladnička, která odebírá teplo (chladí) potravinám a odvedené teplo vyvádí do zadní části lednice na výparník, kde topí. Stejně funguje tepelné čerpadlo, ale s mnohem větším výkonem. Odebírá teplo vodě, vzduchu nebo zemi, a pomocí radiátorů nebo podlahového vytápění pak vytápí obytné prostory, nebo třeba bazén.

Jak vybrat nejlepší tepelné čerpadlo?

Nejsnazší způsob jak vybrat nejvhodnější tepelné čerpadlo je nás kontaktovat. Může nás kontaktovat na kterékoliv z našich 3 poboček, zavolat nám kdykoliv na číslo +420 728 137 088, nebo vyplnit poptávkový formulář. Rádi pro vás vytvoříme nabídku na tepelné čerpadlo šitou na míru přesně vašim potřebám.