DOTACE NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM 2014

Novinky o programu Nová zelená úsporám 2014

Státní fond životního prostředí ČR výrazně zrychlil registraci žádostí v programu Nová zelená úsporám. Žádost vyřídí i do měsíce a s jejím podáním pomůže. V programu je stále dost peněz na nové projekty.

Zájem o program Nová zelená úsporám po červencovém zjednodušení podmínek mírně vzrostl. Na podávání nových žádostí však stále není pozdě a peněz zbývá dost. Nyní bylo navíc výrazně zrychleno vyřizování žádostí. „Od zpracovatelů posudků máme informace, že dlouhá doba pro vyřizování žádostí byla pro potenciální žadatele jednou z hlavních překážek pro podávání žádostí. Fond tak nyní zrychlil administraci, což můžeme potvrdit,“ říká ředitel aliance Šance pro budovy Petr Holub.

„Kromě toho jsme snížili potřebné množství dokladů při podání žádosti, zrychlili schvalovací proces a zvýšili podporu na přípravu projektu a energetického posudku o 100 procent. Žadatel podává žádost elektronicky a následně pošle poštou vytištěnou podepsanou žádost, výpis z katastru nemovitostí, souhlas spoluvlastníka objektu, projekt a energetický posudek s krycím listem,“ shrnuje zjednodušení podmínek programu Valdman.

Žadatelům o dotaci je nabízen bezplatný poradenský servis, s podáním žádosti pomůžou zaměstnanci fondu na všech 14 krajských pracovištích každé pondělí a středu. Zájemci o dotaci také mohou využít Zelenou linku 800 260 500 nebo e-mailovou adresu info@sfzp.cz. Celý postup podání žádosti je podrobně popsán v „kuchařce“ Krok za krokem k získání dotace.


Další informace ohledně programu Nová zelená úsporám můžete sledovat na oficiálním webu programu www.nzu2013.cz.

 

Máte zájem tepelné čerpadlo nebo solární systém s dotací? 

Vyplňte kontaktní formulář zde a my se Vám ozveme.

Na naše sestavy můžete získat dotace z programu Nová zelená úsporám.

Na solární systémy pro přípravu teplé vody a přitápění lze žádat o dotaci ve výši až 50 000 Kč. Při pořízení tepelného čerpadla do rodinného domu jako náhrady za kotel na tuhá paliva je možné získat dotaci až 75 000 Kč na tepelná čerpadla vzduch/voda nebo až 100 000 Kč na tepelná čerpadla země/voda. V některých případech je možné žádat o dotaci ve výši 10 000 Kč za kombinaci solárního systému s tepelným čerpadlem a dotaci ve výši 5 000 Kč na zpracování odborného posudku.

Máte zájem o bezplatnou konzultaci?

Nevíte si rady? Neváhejte se na nás obrátit s jakýmkoliv dotazem. Poradíme Vám, jak maximálně využít obnovitelných zdrojů. Poradíme, navrhneme, pomůžeme Vám získat dotaci.

Napište nám.

Po kliknutí na výše uvedený odkaz můžete uvést Váš email nebo telefonní číslo a my se Vám ozveme. Můžete také přejít na nezávazný poptávkový dotazník, který slouží jako prvotní zdroj informací pro návrh nejvhodnějšího systému pro Váš dům.